Czas Grzybów
Na początek gra terenowa dla najmłodszych „Grzyboznanie”, ale nie zabraknie także warsztatów, podczas których uczestnicy zapoznają się z rolą grzybów w świecie roślin. Będzie także spotkanie z dr Leszkiem Trząskim, miłośnikiem i ich znawcą - „Grzyby naszych lasów”.
Podczas imprezy organizatorzy zapraszają także na wyjątkowe wydarzenie - baśniowy stand-up „Pamiętajmy o grzybach” w wykonaniu Lufcik na korbkę i Gadający Świstak/ Baśnie na warsztacie.
Zapowiada się niezwykły występ, podczas którego artyści zabiorą widownię w świat wyobraźni i razem wyruszą na wyprawę do lasu, gdzie grzyby staną się głównymi bohaterami wspólnych opowieści. To tutaj humor połączy się z edukacją, a interakcja z publicznością wyczaruje niezapomniane chwile i każdy będzie miał okazję współtworzyć tę magiczną przygodę. To spotkanie dla dzieci i dla dorosłych - dla każdego kto kocha przyrodę i dobrą zabawę. Początek spektaklu - godz. 16.00.
Śląski Kalendarz Ekologiczny jest realizowany w ramach Kampanii na rzecz różnorodności biologicznej „Bioróżnorodność - Fundament Natury” i jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Noc Perseidów
Tegoroczne, nocne spotkanie na Sośnej Górze było naprawdę udane. Mijające lato było wyjątkowo upalne, a noce ciepłe, dlatego zgromadzeni entuzjaści Perseidów w Śląskim Ogrodzie Botanicznym mogli bez przeszkód oglądać zjawisko i słuchać opowieści o kosmosie. Ci z bardziej romantyczną duszą patrzyli w niebo i liczyli, że spadające gwiazdy zapewnią im spełnienie marzeń i pragnień.
W tym roku podobnie, jak w latach minionych na wspólne oglądanie nieba i tego niezwykłego zjawiska zaprosił mieszkańców powiatu mikołowskiego nie tylko Śląski Ogród Botaniczny, ale też dr Damian Jabłeka astronom, popularyzator, nauki, miłośnik nieba i obserwator, wicedyrektor w Planetarium Śląskim w Chorzowie. To tutaj 14 sierpnia, dr Jabłeka wspaniale poprowadził wieczór i podzielił się swoją niesamowitą wiedzą o kosmosie ze zgromadzonymi widzami. Dzięki fascynującym opowieściom o wszechświecie mogliśmy jeszcze pełniej cieszyć się tym niebiańskim spektaklem. Wspólne obserwacje „spadających gwiazd” nad Sośnią Górą przyniosły wiele zachwytów nad rozgwieżdżonym nieboskłonem.
Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu WFOŚIGW w Katowicach.
Napisz komentarz
Komentarze