Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 17 września 2024 02:29
PRZECZYTAJ!

Ze zmiennym szczęściem

Ze zmiennym szczęściem grały w miniony weekend piłkarskie drużyny powiatu mikołowskiego. Generalnie po sobotnich i niedzielnych spotkaniach, zadowolonych było więcej od niezadowolonych. W 13 rozegranych meczach zdobyły 23 punkty, odnosząc siedem zwycięstw, dwa mecze remisując i cztery przegrywając, strzelając 33 bramki i 18 tracąc.

W IV lidze oba zespoły grały z sąsiadami w tabeli. Żadnemu nie udało się jednak zdobyć kompletu punktów. Polonia konfrontację z ROW-em Rybnik zaczęła od szybkiego 2:0. Ale im dalej w las, tym było gorzej. Po przerwie rybniczanie zdominowali wydarzenia na murawie, strzelili trzy bramki i wyjechali z Łazisk z pełną pulą. Gwarek w meczu z imiennikiem z Tarnowskich gór prowadził do 94 minuty. W doliczonym czasie meczu, na kilkanaście sekund przed jego zakończeniem, arbiter podyktował karnego, którego goście ku rozpaczy miejscowych, zamienili na wyrównującego gola.

W II lidze śląskiej AKS zrehabilitował się za porażkę sprzed tygodnia i z bagażem trzech bramek odesłał Zielonych do Żarek.

W III lidze śląskiej komplet zwycięstw. Burza pokonała Orła Nakło, a Fortuna - Sokoła Zabrzeg.

W klasie „A” dobra postawa i drugie zwycięstwo Kamionki i wyjazdowe zwycięstwo Woszczyc oraz porażki Gardawic i rezerw Gwarka Ornontowice.

W klasie „B” rekordowe zwycięstwo rezerw Burzy nad Startem Kleszczów, remis Niepokornych w Piasku oraz falstart Strażaka Mikołów, który po obiecujących meczach w okresie przygotowawczym, zagrał bardzo słabe spotkanie z UKS-em Ruch Chorzów i zszedł z murawy z porażką.

W klasie „C” udany wyjazd LKS-u Bujaków do Kończyc, skąd wrócił z kompletem punktów.

Dwa oblicza Burzy

W sobotnie przedpołudnie Burza Borowa Wieś podejmowała Orła Nakło i był to swoisty „klasyk”, gdyż te zespoły w meczach o ligowe punkty, spotykają się ze sobą od kilku wielu lat. Burza po trzech zwycięstwach z rzędu była faworytem i presję faworyta wytrzymała. Boisko pokazało, że nie było to łatwe.

W pierwszej połowie gospodarze pokazali futbol „na chodzonego” i wydawało się, że chcą wygrać mecz jak najmniejszym nakładem sił. Wolno wyprowadzali akcje z własnej połowy i to w większości prawą stroną, ich zagrania były przewidywalne, stąd też rywal nie miał problemów z ich rozbijaniem. Z kolei strzały z dystansu były anemiczne i jeżeli piłka zmierzała w światło bramki, top bramkarz nie miał problemów z jej zatrzymaniem. Taką postawę miejscowych wykorzystał Orzeł, który w 30 minucie meczu, po starcie piłki Burzy w środku pola, rozegrał kapitalną kontrę, zakończoną skutecznym strzałem. Gospodarze próbowali odrobić stratę, ale bezskutecznie. Do tego potrzebna była zmiana sposobu gry.

W przerwie, w szatni na głowy zawodników Burzy posypały się gromy, a przed wznowieniem drugiej odsłony, miała miejsce mała uroczystość. Zarząd Burzy nadał tytuł „Zasłużonego dla KS Burza Borowa Wieś” długoletniemu członkowi Zarządu i wieloletniemu gospodarzowi boiska – Stanisławowi Rondudzie. Gromy w szatni oraz zmiany przeprowadzone przez trenera Skowierę, a także chęć uświetnienia tego dnia Panu Stanisławowi, podziałała na zawodników z Borowej Wsi mobilizująco. W drugiej połowie był to inny zespół. Zespół grający na całej długości i szerokości boiska, mający pomysł na grę i chcący wygrać to spotkanie. Efekty przyszły w postaci bramek. Gole zdobyte w 61 minucie przez Jefferiesa, a potem determinacja i kolejne strzelone Leina w 83 i Cichockiego w 89 min., nie tylko pozwoliły odrobić stratę, ale przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i zejść z murawy z kompletem punktów.

Burza Borowa Wieś – Orzeł Nakło 3:1 (0:1)

Burza: Mościbrzuch – Bogacz (62 Łebek), J. Joszko, Lein, Pietruszka, Szurma, Cichecki, Mieszko, Halusa, Kalika (46 Podlacha), Pleśniak (46 Stępiński), Jefferies (88 P. Joszko).

Trener: Paweł Skowiera

Bramki: Jefferies – 61 min., Lein – 83 min., Cichecki – 89 min.