piątek, 27 września 2024 00:11

Dyngus AKS-u

W 12 weekendowych meczach drużyny powiatu mikołowskiego zdobyły 19 punktów, odnosząc sześć zwycięstw, jeden mecz remisując i pięć przegrywając, zdobywając 23 gole i 29 tracąc.

W I lidze śląskiej nasze teamy zdobyły cztery „oczka”. Niespodziewanie na własnym boisku „tylko” remis uzyskała Polonia. W potyczce ze Spartą Katowice przegrywała 0:1 i wtedy Kaszok nie wykorzystał rzutu karnego. Pogoń za przynajmniej remisem trwała do końca i zakończyła się happy Endem, gdyż w ostatnich minutach meczu wyrównującego gola strzelił Sobieraj. Poprawiły się humory w obozie Gwarka Ornontowice. Dopiero w piątej kolejce ornontowiczanie poczuli smak zwycięstwa, a ich wygrana w Bełku była przekonująca.

W II lidze śląskiej, lider – AKS Mikołów przekonał się, ze „dyngus” może być też w sierpniu. W Kłobucku w pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie po golach z rzutów karnych, a goście doprowadzali do remisu. W drugiej odsłonie miejscowi zaaplikowali mikołowianom cztery bramki i odprawili ich do domu „na tarczy”. I to z poczuciem dużego niesmaku.

W lidze okręgowej zwycięstwo „za miedzą” (w Chudowie) Burzy Borowa Wieś oraz pierwsza porażka Fortuny Wyry.

W klasie „A” zwycięstwa rezerw Gwarka i Kamionki oraz komplet porażek zespołów z Orzesza (jeszcze większe lanie LKS-u Gardawice).

W klasie „B” dwa zwycięstwa w dwóch meczach i porażka Bujakowa w klasie „C”.