Uczestnicy mogli nie tylko poznawać świat fauny i flory łąk, ale także zgłębić tajniki drzew, pszczół czy ekosystemy dzikiej przyrody. Można było się popróbować też swoich sił w roli ogrodnika. Podczas Dnia Włóczykija odbyło się niezwykłe spotkanie z przyrodnikiem Adamem Zbyrytym, człowiekiem z puszczy, który opowiadał o fascynującym świecie wypraw przyrodniczych, uświadamiając uczestnikom, jak wiele można odkryć w lesie, jeśli uważnie patrzy się pod nogi. Z nową wiedzą i z pomocą eksperta uczestnicy wyruszyli na spacer, odkrywając wiele śladów zwierząt zamieszkujących teren Ogrodu.
Natomiast w lipcowe, ciepłe popołudnie odbył się Dzień Leniwych Spacerów.
Sobota w Ogrodzie dostarczyła wielu niezapomnianych chwil pełnych relaksu i uważnego doświadczania przyrody. Uczestnicy tego wydarzenia mogli zanurzyć się w świat natury i doświadczyć jej dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie. Oczywiście nie mogło zabraknąć gry terenowej oraz warsztatów edukacyjnych, zielarskich oraz kreatywnych - tym razem w nieśpiesznej odsłonie.
Ale nie samą wiedzą człowiek żyje. Nie zabrakło również aktywności dla ciała i ducha. Praktyka jogi na świeżym powietrzu z Yoga Garden przyniosła spokój i relaks. Spacer z elementami kąpieli leśnej pomógł doświadczyć przyrody wszystkimi zmysłami. Wernisaż plenerowej wystawy fotografii członków ZPFP Okręg Śląski - Zielona Strona Metropolii - zachwycił pięknymi zdjęciami. A spektakl teatralny w wykonaniu teatru Lufcik na korbkę i Grupy O Teatr dostarczył mnóstwa radości.
Również tego dnia, podczas nieśpiesznego spaceru pod przewodnictwem dra Pawła Kojsa, można było posłuchać fascynujących opowieści o otaczającej nas przyrodzie.
Jeszcze trzy wydarzenia.
Przed nami jeszcze: Dzień Grzybów - 15 września, Dzień Jabłoni -13 października i na zakończenie, dla najbardziej wytrwałych Dzień Lodu - 8 grudnia.
Śląski Kalendarz Ekologiczny został dofinansowany ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz GZM.
Napisz komentarz
Komentarze