Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zafundował uczestnikom Dnia Włóczykija pełne atrakcji popołudnie, które przyniosło mnóstwo radości i wiedzy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Gra terenowa przyciągnęła wielu entuzjastów przygód i natury, a akcja edukacyjna „Posadź Ogród” pozwoliła spełnić się jako ogrodnik.
Natomiast warsztaty przyrodnicze pomogły odkryć niejedną tajemnicę roślin i zwierząt Przy ulach, dzięki pszczelarzom ze Skrzydlatej Pasieki, uczestnicy poznali tajniki życia pszczół i ich ogromną rolę w ekosystemie. Z pomocą ludzi z projektu Misja Drzew dzieciaki mogły bezpiecznie wspinać się po drzewach i poznać je z innej perspektywy. Natomiast stanowiska edukacyjne przygotowane przez „Śląskie.Przywracamy błękit” oraz Powiatową Stację Epidemiologiczną w Tychach dostarczyły cennych informacji na temat ochrony środowiska.
Spotkanie z przyrodnikiem Adamem Zbyrytym, Człowiekiem z puszczy wprowadziło nas w fascynujący świat wypraw przyrodniczych, uświadamiając, jak wiele możemy odkryć w lesie, jeśli uważnie spojrzymy pod nogi. Z nową wiedzą i z pomocą eksperta uczestnicy wyruszyli na spacer, odkrywając wiele śladów zwierząt zamieszkujących teren Ogrodu.
Dzień Łąki – 16 czerwca
Organizatorzy zapewniają i tym razem mnóstwo atrakcji dla małych i dużych uczestników. Będzie gra terenowa „Łąkowy skarbiec” z cyklu „Zielony Odkrywca”, a także przedstawiciele urzędu marszałkowskiego zaprezentują nietypowe zapylacze, a na stanowisku Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa dowiemy się „Co w trawie piszczy, czyli o szkodnikach i chorobach roślin łąkowych. Natomiast pracownicy Zespołu Parku Krajobrazowych Województwa Śląskiego zapraszają na ekologiczne łamigłówki, czy „Zagrajmy w zielone”. Dyrektor dr Leszek Trząski ze ŚOB zabierze nas w ekologiczny spacer po Ogrodzie – Kochajmy łąki. Te i wiele innych atrakcji zapewniają organizatorzy święta i zapraszają do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia na Sośnej Górze w Mikołowie – impreza stratuje punktualnie o 12.
Dzień Włóczykija za nami, Dzień Łąki już za chwilę.
Śląski Festiwal Ekologiczny odbywa się dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Napisz komentarz
Komentarze