Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 08:59
PRZECZYTAJ!
Reklama

Dzień Jeża

Powoli kończy się kolejna edycja Śląskiego Kalendarza Ekologicznego
Dzień Jeża

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach stawiając na edukację proekologiczną zarówno najmłodszych, jak i dorosłych od lat wspiera Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie w organizacji Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. W tym roku, w ramach tej edycji odbyło się 6 wydarzeń. W październiku świętowano Dzień Jeża, a przed nami jeszcze Dzień Śniegu – 10 grudnia. 

Miłośnicy jeży tłumnie odwiedzili Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.

Z wytrwałością i zaangażowaniem uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę na temat drobnych ssaków. Nawet chłód nie był im straszny, bo w Ogrodzie zdobywanie wiedzy równa się dobrej zabawie, a tej nie brakowało. Uczestnicy mogli zrobić jeżową książeczkę, podejrzeć, kto ukrywa się w liściach, wyruszyć na jeżową grę terenową, samemu skręcić domek dla jeży czy obejrzeć przyrodniczy film na temat życia tych małych ssaków. Nie lada gratką były odwiedziny pracowników z Ośrodka Rehabilitacji „Mysikrólik” Na Pomoc Dzikim Zwierzętom oraz ich jeżowego rezydenta, którzy uświadamiali, jak pomagać i nie szkodzić tym sympatycznym ssakom. Na zakończenie Dnia Jeża odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu „Zielony Odkrywca” Laureatom raz jeszcze gratulujemy wytrwałości i pasji odkrywania przyrodniczych tajemnic.

Rozdanie nagród uczestnikom gry „Zielona Odkrywca”

Gra terenowa to świetna forma edukacji, dzięki której poprzez zabawę i ruch uczestnicy zdobywają nie tylko wiedzę, ale także spędzają wartościowo czas, integrując się z rodziną lub przyjaciółmi. Dlatego od wielu lat nieodłączną częścią świąt przyrodniczych organizowanych w Ogrodzie są gry terenowe z cyklu „Zielony Odkrywca”. W tym roku legitymację „Zielonego Odkrywcy” pobrała rekordowa liczba dzieci, aż 432. Te najbardziej zaangażowane i wytrwałe, które przeszły wszystkie sześć gier lub nie wzięły udziału tylko w jednej grze, zostały wyróżnione i nagrodzone. Podczas tegorocznego ogłoszenia wyników aż 97 finalistów otrzymało nagrody – najwięcej do tej pory. Uroczystość zwieńczyło wspólne zasadzenie drzewa, które na długi czas będzie upamiętniać to wydarzenie.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim Zielonym Odkrywcom, którzy odwiedzili Ogród i wzięli udział w tej przyrodniczej przygodzie. Wasza pasja do odkrywania tajemnic i rozwiązywania zagadek wytrwałość oraz zaangażowanie radują nasze serca. Dziękujemy również rodzicom i opiekunom, którzy dzielnie towarzyszyli małym przyrodnikom i wspierali ich w trakcie tej przygody. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziecie tak zdeterminowani i zaangażowani we wspólną zabawę na łonie natury – napisali w fb organizatorzy wydarzeń. 

Konkurs i nagrody były dofinansowane ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama