Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 13:39
PRZECZYTAJ!

Gdyby sety były krótsze

Siatkarki Polonii zakończyły rok porażką. W sobotę w Żorach zmierzyły się z „sąsiadkami” w tabeli – Sari. Patrząc na układ tabeli i potencjał drużyn grających w tej grupie II ligi, był to rywal do pokonania. I pewnie byłby, gdyby sety (jak to dawniej było) grało się do 15 punktów. Do tej granicy łaziszczanki radziły sobie doskonale (nie tylko w tym meczu), a potem dopadała je dziwna niemoc. Brak silnego i skutecznego ataku, ponownie błędy w asekuracji, mijanie bloku w strefy, gdzie były obrończynie Sari oraz seryjne marnowanie piłek w kontratakach. Efekt – rywalki odrabiały straty, wychodziły na prowadzenie i wygrywały kolejne partie. Przykładem na to niech będzie skrócony zapis poszczególnych setów tego meczu.

W pierwszej partii Polonia toczyła wyrównaną walkę, trzymając się blisko rywalek, a rezultaty 8:8, 11:11 czy 16:16 pozwalały przypuszczać, że ten set może zakończyć się sukcesem. Niestety, ostatni kontakt z ekipą z Żor to wynik 18:19, a potem punkty zdobywały już tylko miejscowe, wygrywając tę odsłonę 25:19.

Set drugi, to prowadzenie Polonii 4:0, 6:3, 9:6, 14:12 i 17:14. {Potem było jeszcze po 18 i „odjazd” gospodyń, które wygrały partię 25:19.

W trzecim secie już tak dobrze nie było. Wprawdzie prowadzenie na starcie 1:0, 2:1 czy 4:3  było budujące, ale potem Sari uzyskało przewagę i prowadzenie 8:5. Zryw podopiecznych Janusza Hajduka pozwolił doprowadzić do remisu 9:9, ale od tego momentu, skuteczniej punktowały gospodynie odskakując na 18:13, 19:15, 23:18, a mecz zakończyły skutecznym blokiem na swoim prawym skrzydle.

Sari Żory – Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

Polonia: Zawisza, Cieśla, Gnyś, Bojdak, Bruderek, Pokorny, Turant (l) oraz Rusek, Romańczuk, Gajda, Prus

Trener: Janusz Hajduk

Pozostałe wyniki:

Volley Świdnica - NTSK AZS Nysa 0:3 (25:27, 22:25, 20:25)

Silesia Częstochowa - UNI II Opole 3:0 (25:13, 25:15, 25:7)

Silesia Volley Mysłowice - AZS-AWF Wrocław – przełożony na 29 grudnia

AZS AWF Sokół 43 Katowice - Chełmiec Wałbrzych 3:2 (25:23, 15:25, 21:25, 25:19, 15:8)