czwartek, 4 lipca 2024 03:18

Piłka nożna – Puchar Polski. Grunwald z Pucharem Polski...

... póki co, na najniższym szczeblu, czyli podokręgu. W sobotę, w Halembie odbył się ostatni tegoroczny akord piłkarski, czyli finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Katowice. Gospodarze za rywala mieli grające na co dzień w trzeciej lidze rezerwy Ruchu Chorzów. Zasłużone zwycięstwo odnieśli halembianie i oni wiosną będą grać w dalszej rundzie rozgrywek.

Mocna otwarcie dla chorzowian. Już w drugiej minucie Trojak trafił w poprzeczkę i przez kolejnych kilkanaście minut stroną przeważającą byli goście, którzy mieli kolejne sytuacje bramkowe. Grunwald odpowiedział dwiema akcjami Dreszera i Kota, ale oba strzały były niecelne. Pozostała część tej połowy, to akcje w większości w środku boiska, załamujące się na linii pola karnego.

Diametralnie różnie rozpoczęła się druga odsłona meczu, W 47 minucie Macio0ngowski popisał się celnym dośrodkowaniem z lewej strony, przed bramką we właściwym miejscu stał Szpoton, strzelił celni i było 1:0. W 61 minucie po strzale Dreszera, chorzowian od utraty drugiego gola uratował bramkarz. W 73 minucie mecz rozpoczął się od nowa, gdyż goście po błędzie miejscowych w środku pola przejęli piłkę i po skutecznej kontrze wyrównali na 1:1 (Chwastek). Po tym golu gospodarze wykazali więcej ochoty do gry i strzelenia zwycięskiej bramki. Decydująca o losach meczu okazała się 80 minuta. Szczypior zagrał piłkę do Kota, ten znalazł się w sytuacja sam na sam z bramkarze i okazji nie zmarnował. Puchar dla Grunwaldu!

Grunwald – Rucha II Corzów 2:1 (0:0)
Grunwald: Haas - Oswald, Wolek, Lein (85 Simon), Szczygieł, Łęcki, Maciongowski, Szpoton, Szczypior, Kot, Dreszer (90 Kowalski).
Trener: Teodor Wawoczny
Bramki: Szpoton – 47 min., Kot – 80 min.
Ruch II: Soliński - Szal, Komor, Brodziński, Włodarczyk, Otręba, Lipski, Chwastek, Trojak (62 Korczyński), Włodyka (89 Węgrzyn), Szymański (62 Kreft).
Trener: Karol Michalski
Bramka: Chwastek – 73 min.

Tekst i foto: Tadeusz Piątkowski