czwartek, 4 lipca 2024 05:28

Piłka nożna. Polonia grała do końca, Slavia dla Grunwaldu

Trzecia liga ma za sobą czwartą kolejkę drugiej rundy. Podobać się może walka Polonii do doszlusowanie do czołówki tabeli. Podopieczni Piotra Mleczki po raz kolejny pokazali, że walką można wiele zdziałać. Tym razem nie zadowalał ich remis po regulaminowym czasie gry. Walczyli do końca w doliczonych minutach i kiedy arbiter przymierzał się do zakończenia meczu, Łukasz Mieszczak strzelił zwycięskiego gola.

Piłkarze czwartej i piątej ligi zakończyli pierwszą rundę rozgrywek, ale nie zakończyli gier jesiennych, gdyż w najbliższym tygodniu czeka ich pierwsza kolejka rundy wiosennej. W grupie pierwszej grająca dobre mecze na wyjazdach Slavia, wygrała na boisku lidera, co pozwoliło Grunwaldowi zrównać się z nim punktami. Solidarne porażki z liderem i wiceliderem ponieśli czwartoligowcy mikołowscy: Gwarek i AKS. W AKS-ie zapowiada się „ciężka zima”.

W piątej lidze przełamanie w zespole Sokoła Orzesze. Podopieczni trenera Szymbieloka rozgromili Naprzód Rydułtowy 7:0 i opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Trwa passa porażek Strażaka, który na własnym boisku przegrał z Unią Bieruń Stary i jest to czwarta porażka z rzędu. Wysokim zwycięstwem zakończyli pierwszą rundę piłkarze Orła Mokre. W drużynach z Rudy Śląskiej, Kolejne zwycięstwo Uranii, na dwie minuty przed końcem meczu remis uratował Wawel i tradycyjnie już porażka Jastrzębia.

III liga
Piast II Gliwice – Polonia 0:1 (0:0)
Polonia: Gocyk - Gersok, Króliczek, Mazur, Suchecki, Kaczmarczyk (80 Wleciałowski), Rączka (80 Kuraś), Staszowski, Mazurek (90 Rutkowski), Majsner (60 Rybak), Mieszczak.
Trener: Piotr Mleczko.
Bramka: Mieszczak – 90 min.

Pierwsze akcje meczu dla Polonii, ale bez skutecznego strzału. Gośpodarze bramce Gocyka po raz pierwszy zagrozili w piątej minucie strzałem z wolnego, ale ten nie miał problemów z wyłapaniem piłki. Gorąco pod bramką gości było też cztery minuty później, kiedy to gospodarze „opieczętowali” poprzeczkę. Potem oba zespoły starały się przeprowadzać akcje zaczepne, z tym, że częściej robili to przyjezdni. Ich zyskiem były tylko rzuty rożne, ale niestety na nich się kończyło.

Druga odsłona rozpoczęła się od szansy Mazurka, ale nic z niej nie wyszło. Potem do głosu doszli gospodarze. Zepchnęli Polonię do defensywy, oddali kilka groźnych strzałów, ale zawsze na posterunku był Gocyk. Gwoli sprawiedliwości, „poloniści” też niepokoili bramkarza Piasta, ale i on nie dał się zaskoczyć. W ostatniej fazie meczu gra się wyrównała i wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowo. Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry cztery minuty i to okazało się zbawienne dla podopiecznych trenera Mleczki. Na 60 sekund przed końcem meczu, w zamieszaniu podbramkowym, po dwóch dobitkach, do piłki doskoczył Łukasz Mieszczak i strzałem głową, zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

1. Skra Częstochowa         15  39  44-10
 2. Górnik Wesoła            15  31  31-16
 3. Ruch II Chorzów          15  27  34-20
 4. Polonia Łaziska Górne    15  26  32-20
 5. Piast II Gliwice         15  25  26-24
 6. Swornica Czarnowąsy      15  23  26-21
 7. Ruch Radzionków          15  23  23-23
 8. LZS Piotrówka            15  16  20-20