środa, 3 lipca 2024 03:27

Mistrzostwa skaciorzy

46 graczy powalczyło po raz drugi o tytuł indywidualnego mistrza powiatu, zaś 10 klubów stanęło w szranki walcząc w IX Turnieju Skata o Puchar Starosty Mikołowskiego, który odbył się  w restauracji Ogrodowa w Łaziskach Górnych.

W tej pierwszej rywalizacji bezkonkurencyjnym graczem okazał się Jacenty Jabłoński (Orzesze), drugi był Krzysztof Noga (Łaziska Górne), trzeci Marek Groborz (Łaziska Górne) i to właśnie ci skaciorze odebrali puchary z rąk Stanisława Gryzły prezesa Klubu Skatowego Mifama Mikołów, który był organizatorem zawodów.

Kolejne lokaty zajęli: Marian Dąbrowski (Łaziska Górne), Ryszard Limański i Jerzy Kuźnik ( obaj z drużyny Mikołów I ) Krzysztof Profaska (Ornontowice), Stanisław Gryzło (Mikołów II), Zbigniew Aleksander (Ornontowice), Krzysztof Niewiadomski, (Orzesze), Piotr Tabacki i Gerard Majowski (obaj (Śmiłowice) oraz Zbigniew Obirek (Orzesze). Organizatorzy przygotowali 13 nagród indywidualnych i pięć klubowych. Najważniejszy puchar dla najlepszego klubu zdobyli gracze z Łazisk Górnych. Kolejne miejsca zajęły ekipy: Mikołów I, Orzesze Miasto, Śmiłowice i Ornontowice. By wyłonić zwycięzców rozegrano 32 mecze. Organizatorem wydarzenia był klub skatowy Mifama Mikołów.