środa, 3 lipca 2024 17:23

AKS w trzeciej rundzie

Miniony piłkarski weekend był weekendem pucharowym, jako że wiele zespołów powiatu mikołowskiego rozgrywało mecze Pucharu Polski edycji 2024 na szczeblu podokręgów. Spotkanie drugiej rundy grał AKS Mikołów, który w Rudzie Śląskiej pokonał Wawel Wirek i awansował do trzeciej rundy. Z kolei część zespołów grających w podokręgach Tychy i Zabrze rozgrywało spotkania pierwszej rundy.

Poniżej krótkie sprawozdania:

Podokręg Katowice

Wawel Wirek – AKS Mikołów 1:4 (0:0)

AKS: Szczepek – Pawełczyk, Przybylski, Wujec, Wasiak (65 Sopniewski), Furczyk, Sprus (85 Szyguła), Mrozik (46 Biernacki), Machulec, Miklosh (46 Pleśniak), Łoboda.

Trener: Adam Krzęciesa

Bramki: Furczyk 2, Sprus, Łoboda.

Grający o jeden poziom rozgrywkowy wyżej AKS był faworytem i jak na faworyta przystało, przeważał na boisku, ale w pierwszej odsłonie była to przysłowiowa chmura z małym deszczem. Przewaga w polu – owszem, strzały – też, bramek zero. Gospodarze też specjalnie nie zagrozili bramce Szczepka, może poza jednym groźnym strzałem, ale bez efektu.

W drugiej połowie mikołowianie zabrali się do solidniejszej roboty i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po kilku minutach okupowania strefy podbramkowej Wawelu, wreszcie udało się umieścić piłkę w bramce, a zrobił to bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Damian Furczyk. Niestety, radość z prowadzenia nie trwała długo, gdyż kilka minut później, za bezmyślny faul w polu bramkowym na atakującym napastniku gospodarzy, arbiter podyktował karnego, którego miejscowi zamienili na wyrównującego gola. Dojrzałość przyjezdnych nie podlegała jednak dyskusji. Szybko wrócili do swojego rytmu gry i ponownie objęli prowadzenie po „dobitce” Furczyka. Kolejne gole były kwestią czasu, choć w pewnym momencie gra się zaostrzyła i sędzia zaczął sięgać po żółte kartoniki. Trzeciego gola dla AKS-u strzelił Głową Nicolas Sprus, obniżając tym samym temperaturę wydarzeń na murawie, a kropkę nad „i” postawił tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Michał Łoboda. W trze3ciej rundzie Pucharu, na murawę po raz trzeci wybiegnie AKS!

Podokręg Tychy

UKS Warszowice - Polonia Łaziska Górne 0:9 (0:3)

Polonia Łaziska Górne: Topór (46 Stambuła) – Gersok (46 Kieś), Nowara, Terbalyan, Widuch, Fabisiak (60 Badura), Waśkiewicz, Uniejewski (46 Buchczik), Wróblewski, Staniucha, Polczyk.

Trener: Piotr Mrozek

Bramki: Wróblewski 3 – 49, 79 i 82 min., Staniucha 2 - 9 i 73 min., Uniejewski 2 – 13 i 42 min., Fabisiak – 54 min., Badura – 88 min.

Mecz do jednej bramki. O ile w pierwszej połowie gospodarze starali się stawiać opór, to w drugiej dominacja Polonii była niepodważalna.

LKS Gardawice – MKS Lędziny 3:3, karne 5:6

Stal Chełm Śląski – Fortuna Wyry 1:3

Bramki dla Fortuny: Wiesiołek 2, Oltman

Nadwiślan Góra – LKS Gardawice II

Mecz się nie odbył, gdyż zespół Gardawic nie stawił się na mecz

Podokręg Zabrze

Ruch Kozłów - Gwarek Ornontowice 0:10 (0:5)

Bramki: Boczar 3, Gajewski 2, Kasprzyk, Kowalik, Zdrzałek, Grzegorz, Ramirez Gonzalo.

Naprzód Żernica – Burza Borowa Wieś 1:6

Burza: Mieszczanin (46 Makowski) – Pietruszka, Szurma, Lein, Wiśniowski, Bogdanowicz, Rosół, Bogacz, Cwajna, Kinder, Blaszke. Na zmiany weszli: Przybyłka, Joszko, Powała, Solak, Kalika, Łebek.

Trener: Mateusz Karcz.

Bramki dla Burzy: Joszko 2, Blaszke, Lein, Cwajna, Powała

KS MOSiR Sparta Zabrze – Gwarek II Ornontowice 1:1 (1:0) (karne 3:1)

Bramki dla Gwarka: Kaczor; karne – Metelski

***

W minionym tygodniu oprócz meczów pucharowych, „nasze” drużyny rozegrały też kilka sparingów, uzyskując wyniki:

Polonia Łaziska – Sparta Katowice 1:3 (1:1)

Bramka dla Polonii: Załuski

GKS Tychy II – Gwarek Ornontowice 1:1

Bramka dla Gwarka: Majeranowski

Orzeł Mokre – Burza Borowa Wieś 2:5

Strażak Mikołów – Burza II Borowa Wieś 3:6

Wyzwolenie Chorzów – Kamionka Mikołów 5:1

Orzeł Mokre – Ogrodnik Cielmice 8:1

Bramki dla Orła: Książek 2, Spalony 2, Dymowski, Kiepura, Hejduk, Cioch.