środa, 3 lipca 2024 17:27

Paulina z Pucharem Prezydenta

Młodzieżowa reprezentacja Polski U-20 kobiet w piłce ręcznej, w składzie której grała wychowanka Polonii Łaziska - Paulina Kopańska, wraca ze słoweńskich Mistrzostw Świata z Pucharem Prezydenta. Jest to tzw. „puchar pocieszenia”, gdyż grały w niej drużyny, które odpadły w pierwszej fazie mistrzostw. W Pucharze Prezydenta Polki odniosły komplet zwycięstw, które są zwycięstwami „pyrrusowymi”, gdyż plasują zespół na 17 miejscu, a ambicje były dużo większe. Ale „jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma”.

Paulina Kopańska grała we wszystkich siedmiu meczach, wpisując się na listę zdobywczyń bramek w sześciu. O jej występach w pierwszej rundzie mistrzostw pisaliśmy tydzień temu. Dziś o występach w Pucharze Prezydenta.

W pierwszym spotkaniu Polska pokonała Kazachstan 38:27, prowadząc do przerwy 17:14. Łaziszczanka zdobyła sześć bramek, oddając dziewięć rzutów, co dało jej 67-procentową skuteczność. W drugim spotkaniu Biało – Czerwone zmierzyły się z Austrią, pokonując rywalki 37:27, przegrywając do przerwy 16:19). Paulina wykazała się 50-procentową skutecznością, zdobywając cztery bramki z ośmiu oddanych rzutów. Dramatyczny był mecz z Koreą. Zwycięzca zdobywał prawo gry w meczu o 17 miejsce w championa cie. Polki przegrywały do przerwy 13:16, by w drugiej połowie odrobić straty i objąć pięciobramkowe prowadzenie. W końcówce zrobiło się nerwowo. Za zbyt ostrą grę czerwoną kartkę ujrzała Paulina Kopańska i rywalki zmniejszyły dystans do jednego „trafienia”. Nie wykorzystały sytuacji na doprowadzenie do remisu, Polki skontrowały i wygrały to spotkanie 28:28. W finale Pucharu Prezydenta rywalem naszego teamu była Rumunia. Po wyrównanym i zaciętym spotkaniu Biało – Czerwone wygrały 23:22 (14:14) i to one wywalczyły 17 miejsce w mistrzostwach i Puchar Prezydenta. Paulina Kopańska zdobyła cztery gole, oddając osiem rzutów oraz ujrzała czerwoną kartkę, za trzy dwuminutowe wykluczenia.

W sumie łaziszczanka zdobyła w imprezie 22 bramki, oddając na bramki rywalek 49 rzutów.