środa, 3 lipca 2024 17:29

Brązowa Nicola

Od 17 do 22 maja w estońskiej Elvie rozgrywane były Mistrzostwa Świata juniorów U23 w kręglach klasycznych. W mistrzostwach wystartowało 14 reprezentacji, których zawodnicy walczyli o tytuły w 11 konkurencjach. Barw reprezentacji Polski broniła utalentowana kręg listka Polonii Łaziska – Nicola Kobiór. Broniła udanie, gdyż w konkurencji „sprint” wywalczyła brązowy medal.

Pierwszy start Nicoli w estońskim championacie, to konkurencja drużynowa kobiet. Polska nie wypadłą najlepiej, plasując się na ósmym miejscu, a Nicola zdobyła 414 punktów, co nie dało kwalifikacji do startu w konkurencji „singlistek”. Niepowodzenie w drużynie kręg listka odbiła sobie w „sprincie”. Do walki stanęły 32 zawodniczki. Nicola w dwóch pierwszych rundach stoczyła wyrównane pojedynki z Rumunką Lettią Michai i z Kristiną Trosic Serbii. Łatwo nie było, ale obie odprawiła z kwitkiem, awansując do ćwierćfinału. Tam zmierzyła się z Emmą Chapotot z Francji, którą pokonała 2:0 i strefa medalowa stała się faktem. W półfinale trafi ła na inną Chorwatkę, Amelę Imsirovic, z którą niestety przegrała i musiała się zadowolić brązowym medalem. Podobnie jak Natasa Radić ze Słowenii. Złoty medal wywalczyła Amela Imsirovic, która w finale pokonała Biancę Zimmermann z Niemiec.

Tapi, foto: SA Elva Kultuur ja Sport/TORYwolne