Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 17:35
PRZECZYTAJ!

Gwarek gra dalej

W środę rozegrano cztery mecze Pucharu Polski edycji 2023 o awans do ćwierćfinałów na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W Woźnikach, zwycięzca z podokręgu Zabrze, Gwarek Ornontowice zmierzył się z najlepszym zespołem podokręgu Częstochowa – MLKS-em Woźniki. Ornontowiczanie nie dali szans gospodarzom i wygrywając 10:0, zameldowali się w ćwierćfinale rozgrywek.

Grający w lidze okręgowej zespół z Woźnik, tylko do przerwy stawiał opór podopiecznym Łukasza Bilińskiego, pozwalając sobie strzelić „tylko” dwa gole. Po zmianie stron, gospodarze opadli z sił, a przyjezdni podkręcili tempo, strzelając bramkę za bramką. Licznik zdobytych goli zatrzymał się na liczbie „10” w ostatniej minucie meczu.

MLKS Woźniki – Gwarek Ornontowice 0:10 (0:2)

Sędziował Jakub Borkowski (Tychy).

MLKS: Lis (46 Skrobek) – Bednarczyk (52 Niesler), Bobryk, Dzierżan (76 Golik), Gondzik, W. Kowalski, Najder, Nesterenko (60 Kapałka), Śmigiel, Tobor, Lagrotta (58 K. Kowalski).

Gwarek: Spałek – Lopez (55 Kowalik), Błaszczyk, Mazur, Cichoń, Miłek, Ściślak, Gogatischvili (60 Gałązkiewicz), Kryvych (60 Raczyński), Kasprzyk (46 Boczar), Prytkovski.

Trener Łukasz Biliński.

Bramki: Boczar 2 (57 i 68 min.), Raczyński 2 (84 i 90 min.), Lopez (30 min.), Kasprzyk 45 min.), Kryvych (56 min.), Gogatischvili (59 min.), Miłek (77 min.), Kowalik (80 min,).