środa, 3 lipca 2024 19:19

Srebro siatkarek Polonii

Na zakończenie fazy zasadniczej rozgrywek I Ligi Śląskiej w siatkówce kobiet, Polonia Łaziska uplasowała się na drugim miejscu, kwalifikując się do fazy play-off w walce o mistrzostw Śląska.

W pierwszym etapie rozgrywek siatkarki Polonii rozegrały 22 mecze, odnosząc 19 zwycięstw, co dało 56 punktów, przy 58 setach wygranych i 12 przegranych. W półfinale łaziszczanki trafiły na MKS Dwójkę Zawiercie. W pierwszym spotkaniu wygrały 3:1 (25:16, 26:16, 24:26, 25:19), by przegrać w rewanżu 1:3 (23:25, 22:25, 25:17, 24:26). Do wyłonienia finalisty potrzebne było trzecie spotkanie. W meczu rozegranym w Łaziskach, gospodynie wygrały 3:0 (25:11, 25:19, 25:10), uzyskując prawo do gry w finale oraz zapewniając sobie udział w turniejach barażowych o II ligę.

W finale rywalem Polonii był najlepszy zespół I fazy rozgrywek - MKS Copco Imielin, a mecz rozegrany został na parkiecie rywalek. W pierwszych dwóch setach łaziszczanki nie miały nic do powiedzenia i gładko przegrały do 17:25 i 16:25. Stojąc pod „ścianą” w trzecim secie podopieczne Janusza Hajduka zaprezentowały diametralnie inną formę i dosłownie „zmiotły” gospodynie z parkietu, wygrywając tę partię 25:13. W czwartym secie presja przeszła na stronę miejscowych, które w myśl siatkarskiego powiedzenia „kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3”, nie chciały dopuścić do tie-breaka, który w wielu przypadkach jest loterią. Odwrotnie myślały przyjezdne i to one zaczęły czwartą partię z wysokiego „c”, uzyskując przewagę, która w pewnym momencie urosłą do pięciu punktów. W tym momencie gospodynie pokazały, że psychika jest ich mocną stroną, doprowadzając do remisu 21:21. Ekipa z Łazik zdołała odpowiedzieć jednym zdobytym „oczkiem”, a końcówka należała już do gospodyń. Od stanu 21:22 zdobyły cztery punkty z rzędu, wygrywając seta 25:22 i mecz 3:1, zapewniając sobie tytuł Mistrza Śląska I ligi. Polonii pozostał tytuł wicemistrzowski, będący powtórką z poprzedniego sezonu.

MKS COPCO Imielin - KS Polonia Łaziska 3:1 (25:17, 25:16, 13:25, 25:22)

Tytuł wicemistrzyń I Ligi Śląskiej siatkarek w sezonie 2021/2022 zdobyły: Dorota Rusek, Ewelina Zawisza, Weronika Prus, Wiktoria Pokorny, Agata Sowińska, Magdalena Orzeszek, Martyna Rzeszutko, Zofia Stawarska, Wiktoria Kubas, Karolina Bojdak, Justyna Wszołek, Marta Zich, Angelika Bruderek, Karolina Gajda, Sonia Turant, Anna Jarzombek i trener Janusz Hajduk

Przed Polonią pierwszy turniej barażowy o wejście do II ligi. Łaziszczanki w dniach 8-10 kwietnia wyjadą do Nowej Soli, gdzie zmierzą się z UKS-em Ares Nowa Sól, KKS-em "Mine Master" Złotoryja i Eco Uni Opole. Dwa pierwsze zespoły awansują do kolejnego etapu rozgrywek.