środa, 3 lipca 2024 21:41

Weekendowe rozgrywki

Za nami kolejny piłkarski weekend, w którym grali piłkarze prawie wszystkich klas rozgrywkowych, jako że na inaugurację sezonu czeka jeszcze tylko klasa „B” podokręgu Katowice.

W spotkaniach najlepiej zaprezentował się Orzeł Mokre, który odniósł drugie efektowne zwycięstwo.

Po ubiegłotygodniowym 7:0, w sobotę podopieczni Damiana Krajanowskiego podejmowali ekipę Stadionu Śląskiego. Przybyłym na stadion kibicom pokazali, że mierzą wysoko. Narzucili rywalowi swoje warunki gry i już w szóstej minucie po strzale Mateusza Kiepury, objęli prowadzenie. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Wiktor Cioch, a po kolejnych dziesięciu minutach było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aleksander Skrobek. Gospodarze grali składnie i pomysłowo, stwarzając kolejne sytuacje bramkowe. Ale gol padł dopiero w 52 minucie, kiedy to w zamierzaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Wiktor Cioch. W 64 minucie Wojciech Widera podwyższył na 5:0, a kilka minut później goście stanęli przed szansą na gola pierwsze trafienie. Ale na szansie się skończyło, gdyż strzał z rzutu karnego w kapitalnym stylu obronił Paweł Iskała. Wynik meczu na 6:0 ustalił w 80 minucie Jakub Machowicz. Jego strzał z dystansu blokował obrońca, ale tak niefortunnie, że odbita piłka przelobowała bramkarza i wylądowała w siatce.

W IV lidze tylko jeden punkt w Siewierzu zdobyła Polonia, a Gwarek Ornontowice w spotkaniu z Ruchem Radzionków, choć strzelił trzy gole, przegrał mecz 3:4.

W lidze okręgowej swoim rytmem kroczy mikołowski AKS, który odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i jest samodzielnym liderem rozgrywek. Burza Borowa Wieś uległa na własnym boisku Startowi Sierakowice 1:2.

W klasie „A” oprócz zwycięstwa Orła Mokre, rezerwy Gwarka Ornontowice zremisowały z Sokołem Łany Wielkie 2:2, LKS Gardawice uległ Polonii Międzyrzecze 1:3, LKS Woszczyce przegrał z LKS-em Studzionka 0:3 i Kamionka Mikołów również przegrała z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie 0:1.

W klasie „B” w grupie zabrzańskiej drugie spotkanie wygrał beniaminek, rezerwy Burzy Borowa Wieś, pokonując Dramę Kamieniec 3:2. Ponadto: Fortuna Wyry pokonała drugą drużynę LKS-u Gardawice 2:1, a Niepokorni Orzesze ulegli rezerwom MKS-u Lędziny 0:3.

Nie wiedzie się grającemu w klasie „C” LKS-owi Bujaków, który przegrał drugie spotkanie. Tym razem na własnym boisku z Kłodnicą Gliwice 2:3.