środa, 3 lipca 2024 23:17

Czarna środa mikołowskich czwartoligowców

Wtorek i środa dla siedmiu mikołowskich drużyn IV ligi oraz klas „A” i „B” były dniami rozgrywania ligowych spotkań. Drużyny IV ligi rozgrywały 30 kolejkę spotkań i dla dwóch z trzech drużyn z powiatu mikołowskiego, ten dzień okazał się „czarną środą”.

Najtrudniejsze zadania miała Polonia Łaziska, gdyż jej rywalem był lider rozgrywek – drugi zespół Rakowa Częstochowa. Łaziszczanie przegrali to spotkanie 0:3, choć obraz meczu mógł być zupełnie inny, gdyby wykorzystali dwa rzuty karne. Do 70 minuty grali dobrze i przy bezbramkowym wyniku mieli dwie szanse w postaci „jedenastek”, ale Mazurek i Szojda nie potrafili ich zamienić na gole. Za to w ostatnich dwudziestu minutach gry trzy gole strzelili częstochowianie, pozostawiając miejscowych z uczuciem niedosytu, żeby nie powiedzieć – żalu.

W Kłobucku, na boisku wicelidera swoich sił próbował mikołowski AKS. Niestety, niewiele wskórał, stracił trzy bramki nie strzelając żadnej i wrócił do domu „na tarczy”. Mało tego, mikołowianie znaleźli się w trudnej sytuacji, spadając na 15 miejsce w tabeli.

Do sąsiada w tabeli – Przemszy Siewierz jechał Gwarek Ornontowice. Ornontowiczanie poradzili sobie najlepiej, gdyż zremisowali 2:2 i zachowali status quo w tabeli.

W klasie „A LKS Gardawice pokonał Polonię Międzyrzecze 3:0, Strażak Mikołów zremisował z UKS-em Szopienice 2:2, a LKS Woszczyce zakończył spotkanie z Leśnikiem Kobiór remisem 3:3.

W klasie „B” rezerwy LKS-u Gardawice przegrały z drugim zespołem GTS-u Bojszowy 3:0.

W sumie w siedmiu wtorkowo-środowych meczach zespoły powiatu mikołowskiego odniosły jedno zwycięstwo, trzy mecze zremisowały oraz poniosły trzy porażki.