środa, 3 lipca 2024 23:19

Pierwsze wiosenne derby dla Polonii

W sobotę w Łaziskach rozegrano pierwsze z trzech tegorocznych „wiosennych” czwartoligowych derbów powiatu mikołowskiego IV, w których zmierzyły się Polonia Łaziska i Gwarek Ornontowice. Po ciekawym meczu zwycięsko z tej potyczki wyszli łaziszczanie, którzy pokonali Gwarka 2:0. Prowadząc do przerwy 1:0. Najlepszym zawodnikiem na murawie był grający 150 spotkanie w barwach Polonii – Patryk Widuch.

Po dziesięciominutowej przewadze Gwarka, do głosu doszli gospodarze, stwarzając okazje do zdobycia bramek. Jednak próby Mazurka, Terbalyana i Fabisiaka nie przyniosły efektów. Podobnie jak strzał Kaszoka po kontrze gości, który zatrzymał Topoór. Z kolei w 26 minucie po strzale Nowary, swoje umiejętności pokazał Latka. Na gola trzeba było czekać do 31 minuty, kiedy to kapitalnym strzałem z dystansu popisał się bardzo dobrze grający Widuch i Polonia mogła się cieszyć z prowadzenia. Dziewięć minut później znakomitą okazję do wyrównania miał Sewerin, po „lobie” bramkarza, piłka przeleciała tuż obok słupka.

Druga część spotkania rozpoczęła się od zablokowanego przez obrońców strzału Mazurka i skutecznej interwencji Topora po uderzeniu Sewerina. Następnie kilkanaście minut należało do miejscowych, którzy stworzyli kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia, ale mieli nie najlepiej nastawione „celowniki”, lub na przeszkodzie stawał im bramkarz Gwarka. Szczęścia strzałami z dystansu próbował też Gwarek, ale również bez skutku. Decydującą dla losów spotkania okazała się 77 minuta. Po ataku Gwarka, piłkę przejął Fabisiak, zagrał ją do Hewlika, ten dalej do Mazurka, który tym razem się nie pomylił i udanym lobem podwyższył na 2:0. Losy derbów były przesądzone. Gospodarze pilnowali już wyniku, ornontowiczanie nie mieli argumentów by coś zmienić i w ten sposób pierwsze wiosenne derby padły łupem Polonii.

Polonia Łaziska - Gwarek Ornontowice 2:0 (1:0)

Polonia Łaziska: Topór - Gersok, Nowara, Terbalyan, Widuch, Fabisiak (78 Załuski), Hewlik (86 Just), Mazurek (89 Frey), Szojda (80 Wolny), Uniejewski, Polczyk

Trener: Daniel Tukaj

Bramki: Widuch - 31 min., Mazurek - 77 min.

Gwarek Ornontowice: Latka - Majeranowski, Steuer, Małkowski, Miłek (46 Gogatischvili), Zdrzałek (58 Boczar), Sewerin, Rajca (77 Jedyński), Raczyński (46 Saliński), Ramirez (77 Kasprzyk), Kaszok

Trener: Łukasz Biliński

Żółte kartki: Szojda (Polonia) oraz Sewerin (Gwarek)

Sędzia: Marcin Miśta (Sosnowiec)

Więcej w majowym wydaniu „Naszej Gazety”