czwartek, 4 lipca 2024 01:25

Mała-wielka wojowniczka ze Śmiłowic

Takie historie zdarzają się nie tylko w filmach, ale także w życiu. Ta opowieść zaczęła się dramatycznie. Michalina Fryc przyszła na świat jako głęboki wcześniak. Ważyła jedynie 630 gramów. Szanse miała niewielkie, ale chęć życia i wrodzona wola walki zwyciężyły.

Dramatyczne zmagania o Michalinę trwały trzy miesiące. Teraz, mieszkająca w Śmiłowicach dziewczynka z nawiązką wykorzystuje szansę, jaką dał jej los. Michalina uprawia jedną z najtrudniejszych dyscyplin sportowych. Skoki do wody wymagają odwagi, odporności psychicznej, doskonałej koordynacji ruchowej i żelaznej woli, bo treningi nie są łatwe. Mała śmiłowiczanka chyba ma te wszystkie cechy, ponieważ odnosi sukcesy na regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych arenach. W 2017 roku wygrała Grand Prix Polski w kategorii E1. W międzynarodowych zawodach Tyska Wiosna pokonała zawodniczki z pięciu krajów stając na najwyższym podium zarówno w skokach z 1 i 3 metrów.

W tym roku zajęła drugie miejsce w kolejnej edycji Grand Prix Polski, a na zawodach międzynarodowych wywalczyła dwa brązowe medale. Zdobyła też puchar za najlepiej wykonany skok auerbacha, który uchodzi za najtrudniejszą ewolucję w tej dyscyplinie. Michasia trenuje w klubie MKS Pałac Młodzieży Katowice pod okiem Mirosławy Gruszki i Adriana Gierga. Uczy się w Szkole Podstawowej nr 7 w Mikołowie.