czwartek, 4 lipca 2024 01:31

Nicola w blasku medali

W Łaziskach wiedzą jak szkolić kręglistki. Po wcześniejszych międzynarodowych sukcesach Renaty Skrzypczak i Darii Fajkus, w tym roku w blasku medali Mistrzostw Świata w kręglarstwie klasycznym rozbłysła kolejna zawodniczka Polonii MOSiR Łaziska, wychowanka Henryka Lisowskiego – Nicola Kobiór, która w rozegranych w czeskich Rokycanach Mistrzostwach Świata wywalczyła dwa medale: złoty i brązowy.

Do wyjeżdżającej na światowy championat ekipy, Nicola została powołana jako jedna z najlepszych polskich zawodniczek w kategorii juniorek młodszych. W trakcie rozgrywania kolejnych konkurencji (mistrzostwa rozgrywane były w kategoriach juniorów młodszych, juniorów i seniorów), trenerzy „wystawili” łaziszczankę do turnieju drużynowego, turnieju Par Jednorodnych (Tandemy) oraz do rywalizacji w turnieju indywidualnym. Start w tym ostatnim zagwarantowała sobie wynikiem uzyskanym w turnieju drużynowym.

W konkurencji drużynowej reprezentacja Polski uplasowała się na czwartym miejscu (w gronie 12 startujących zespołów), a Nicola osiągnęła najlepszy wynik w zespole – 568 punktów.

Kolejną okazję do walki i mistrzowskie trofea podopieczna Henryka Lisowskiego miała w konkurencji „tandemów”. W tej konkurencji walczy się systemem pucharowym, czyli zwycięzca gra dalej. Nicola reprezentowała nasze barwy z Nicolettą Dudziak z Leszna. Biało – Czerwone pokonały kolejno teamy Rumunii (Ionita/Bato), Austrii (Nikolic/Gstrein), Słowenii (Radic/Mrzliak), by w finale zmierzyć się z drugą parą z Austrii Zimmermann/Futschek. Łatwo nie było, jako że poza meczem z Rumunią, w pozostałych potyczkach do zwycięstw potrzebne były dogrywki. Ale złoty medal i tytuł Mistrza Świata wywalczony w takich okolicznościach smakuje podwójnie!

Do walki o tytuł indywidualny Nicola Kobiór stawała już jako mistrzyni świata. Rywalizowała z doskonałymi zawodniczkami, ale była pewna swego. Walczyła do końca, ale tym razem musiała uznać wyższość Natalii Radić ze Słowenii, która zdobyła 621 pkt. oraz Chorwatki, Anamarii Grdić - 603 pkt. Nicola z wynikiem 597 pkt. została brązową medalistką Mistrzostw Świata z tytułem drugiej wicemistrzyni Świata. Tak trzymać!

Tadeusz Piątkowski, foto: Polski Serwis Kręglarski