Badanie trwa około 10 minut i dedykowane jest szczególnie osobom po 40. roku życia. Przeciwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, badanie RTG lub rezonans robiony w ciągu ostatniego roku, a także pierwsze dwa dni po podaniu środka kontrastowego. Akcja „Mocne kości do starości” prowadzona jest we współpracy z aptekami w ramach Programu PARTNER+, przy których zatrzymywać się będzie mobilny osteobus.
Zapisów można dokonać osobiście w siedzibie partnera akcji, czyli pod tym samym adresem, gdzie odbędzie się badanie.
Osteobus będzie stacjonował w Mikołowie 11 marca przy ulicy Rynek 5. Badania odbędą się w godzinach między 10:00 a 16:00.
- 200 milionów ludzi na całym świecie choruje na osteoporozę, w Polsce to 3 miliony osób
- Osteoporoza dotyka co trzeciej kobiety i co piątego mężczyzny na świecie
- Ryzyko kolejnego złamania u osób z osteoporozą wzrasta pięciokrotnie
- Co 7 zwolnienie lekarskie w Polsce jest wydawane z powodu dolegliwości kręgosłupa
- Choroby kręgosłupa stanowią główną przyczynę niepełnosprawności na świecie. Dlatego Fundacja rozpoczyna akcję badań kości Polaków, aby umożliwić im wykrycie osteoporozy we wczesnej fazie rozwoju oraz określić stadium zaawansowania choroby. Statystki są niepokojące, dlatego wprowadzenie odpowiednich działań profilaktycznych m.in. zbilansowanego odżywiania czy aktywności fizycznej i uzupełnienie ich badaniem densytometrycznym wydaje się bardzo potrzebne – komentuje Agata Łabędzka z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.
Napisz komentarz
Komentarze