czwartek, 4 lipca 2024 23:20

Nie oddały „czerwonej latarni”

W sobotę fazę zasadniczą zakończyły drugoligowe siatkarki. Na kończący ten etap rozgrywek mecz, siatkarki Polonii jechały do Opola. Teoretycznie miały jeszcze szansę na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli, ale do tego potrzebne były punkty. Walczący o drugie miejsce ECO AZS Uni Opole bez problemów poradził sobie z łaziszczankami, wygrywając mecz 3:0 i było to spotkanie „do jednej bramki”.

W dwóch pierwszych setach różnica między grającymi zespołami była widoczna nawet dla laików. Gospodynie zdemolowały podopieczne Sławomira Rubina, wygrywając pierwszą partię do 16, drugą do 12. Wydawało się, że trzeci set będzie taki sam, a tymczasem Polonia napędziła miejscowym trochę strachu, gdyż w pierwszej fazie seta zagrała diametralnie inaczej niż w poprzednich partiach i prowadziła 12:7. To dawało szansę na powrót do meczu, ale nic z tego nie wyszło. Opolanki doprowadziły do remisu po 18 i od tego momentu brylując na parkiecie, nie dały rywalkom zdobyć ani jednego punktu.

ECO AZS Uni Opole - Polonia Łaziska 3:0 (25:16, 25:12, 25:18)

Pozostałe wyniki:
Sokół 43 Katowice - Sokół Radzionków 1:3 (18:25, 25:18, 15:25, 20:25)
Częstochowianka Częstochowa - Zorza Wodzisław Śląski    3:1 (25:18, 23:25, 25:19, 25:16)
KS Olimpia Jawor - MKS Świdnica 0:3 (22:25, 20:25, 30:32)