czwartek, 4 lipca 2024 05:21

Zwycięstwo na miarę awansu

Szósta kolejka rozgrywek drugiej ligi była dla siatkarek Polonii nad wyraz udana. W wyrównanym meczu i heroicznej walce, pokonały wodzisławską Zorzę 3:1 (25:22, 31:29, 22:25, 26:24). To zwycięstwo miało podwójny wymiar. Nie tylko pozwoliło dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty, ale i awansować w tabeli na siódme miejsce. Miejsce, które na dziś pozwalałoby organizować turniej o utrzymanie się w tej klasie rozgrywek. Oczywiście, jest zbyt wcześnie, by wpadać w przesadny optymizm, ale póki co, taka pozycja w tabeli cieszy.

Pierwszy set, to równa walka do 20 punktu. Znawcy siatkówki twierdzą, że mecz rozpoczyna się dopiero po dwudziestym punkcie i tutaj więcej siatkarskiego „cwaniactwa” pokazały gospodynie, wygrywając tę partię 25:23.

„Szalony” był set drugi. W pierwszej fazie czteropunktową przewagę uzyskały gospodynie, portem taką samą przyjezdne i znów po Seri zagrywek – gospodynie. Bliżej wygranie seta była Zorza, która miała cztery setbole. Polonia miała tylko dwa, ale determinacja i szeroko otwarte oczy sprawiły, że to ona przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 31:29.

Stojące „pod ścianą” wodzisławianki w trzeciej partii zagrały z determinacją, postawiły „twardy” blok, wykorzystały kilka nieporozumień w szeregach gospodyń i wygrały seta do 22.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od trzech „oczek” przewagi Polonii, ale rywalki zdołały ten dystans zniwelować. Gospodynie odskoczyły po raz drugi, tym razem na 22:17 i stanęły. Wodzisławianki doprowadziły do remisu 23:23. Potem było po 24, ale dwie ostatnie akcje wygrały miejscowe. Mecz zakończyła atakiem Krzystała.

Polonia – Zorza Wodzisław 3:1 (25:22, 31:29, 22:25, 26:24)
Polonia: Bruderek, Toborek, Kłopocka, Pilarska, Zawisza, Krzystała, Bereza (l) – Olszowiec, Kubacka (l).
Trener: Sławomir Rubin
W pozostałych meczach tej kolejki nie zanotowano niespodzianek i zgodnie z przewidywaniami, zwyciężali faworyci.