czwartek, 4 lipca 2024 23:22

Za wysokie progi

Póki co, umiejętności siatkarek Częstochowianki są dla podopiecznych Sławomira Rubina za wysokie, by ugrać chociaż seta. Przed spotkaniem czwartej kolejki optymiści prognozowali zwycięstwo Polonii, realiści twierdzili, że wygranie choćby seta w częstochowiankami już będzie sukcesem. Niestety, rację mieli ci drudzy, choć w trzeciej partii była szansa na zwycięstwo.

Wszystkie sety miały podobny przebieg. Rywalki bardzo szybko uzyskiwały kilkupunktową przewagę i trzeba było ruszać w pościg. A był to o tyle trudne, że gospodynie słabo przyjmowały i nie za bardzo można było zdobywać punkty w pierwszej akcji. Ponadto na boisku było zbyt wiele chaosu, by móc uporządkować grę. Niemniej jednak przyjezdne miały przestoje, co sprawiało, że Polonia odrabiała część start. Ale wtedy z wyczuciem o przerwy prosił szkoleniowiec Częstochowianki, nie pozwalając gospodyniom złapać rytmu gry. Potem wszystko wracało do normy i dwa pierwsze sety do 18 wygrały przyjezdne. Emocje pojawiły się w trzeciej partii, kiedy to Polonia poderwała się do walki i po scenariuszu z dwóch pierwszych setów, doprowadziły do remisu 23:23. Wtedy jednak górę wzięło doświadczenie rywalek, które zdobywając dwa punkty z rzędu, postawiły kropkę nad "i".

Polonia - KS AJD Częstochowianka 0:3 (18:25, 18:25, 23:25)
Polonia: Sabina Bogacz, Angelika Bruderek, Weronika Grząślewicz, Joanna Kumorek - Atachim, Karolina Puczok, Zofia Stawarska, Karolina Bereza (l) oraz Karina Jakuć, Anna Kałuża, Dagmara Markiewicz, Agnieszka Pilarska, Katarzyna Hajska (l).
Trener: Sławomir Rubin.

Pozostałe wyniki:
AZS Opole - TKS Tychy 3:0 (25:20, 25:15, 25:14)
Sokół Radzionków - PLKS Pszczyna    2:3 (15:25, 25:23, 13:25, 25:11, 13:15)
MKS Kalisz - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:20)
Sokół 43 AZS AWF Katowice -    AEP Olimpia Jawor 3:1    (25:11, 27:29, 29:27, 25:22)