środa, 3 lipca 2024 19:20

Resume piłkarskiego weekendu

Miło być 15 spotkań, było 14, jako że mecz LKS-u Brzeźce z LKS-em Gardawice nie doszedł do skutku, z powodu złego stanu boiska gospodarzy. Pozostałe spotkania nie wszystkim przyniosły satysfakcję. Z czternastu potyczek sześć zakończyło się zwycięstwami naszych drużyn, cztery zakończyły się remisami, a w czterech przypadkach drużyny powiatu mikołowskiego schodziły z boiska w roli przegranych. W sumie nasze drużyny zdobyły 19 punktów, strzelając 30 bramek i 26 tracąc.

Nie zawiedli liderzy: Orzeł Mokre, Fortuna Wyry i AKS Mikołów, choć AKS stracił w Czeladzi dwa punkty. W IV lidze pierwszy punkt w rundzie wiosennej wywalczyła w Myszkowie grająca drugą połowę w „dziesiątkę” Polonia (w 44 minucie Uniejewski ujrzał drugą żółtą kartkę i mógł iść pod prysznic), a cenne zwycięstwo nad Unią Rędziny odniósł Gwarek. Rekordowe zwycięstwo, bo aż 9:0 odniosły rezerwy Burzy Borowa Wieś. Po sześć goli straciły Kamionka Mikołów oraz rezerwy Gwarka Ornontowice.