środa, 3 lipca 2024 19:29

Czwartoligowcy nie odwrócili karty

W sobotę i niedzielę piłkarze niższych klas zakończyli rundę jesienną. Wyjątkiem jest liga okręgowa podokręgu Katowice-Sosnowiec, gdzie do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka. Ostatnia seria spotkań w rundzie jesiennej nie była pomyślna dla naszych czwartoligowców, którzy nie odwrócili karty w postaci serii porażek.

Zarówno Polonia, jak i Gwarek przegrały mecze na własnych boiskach sprawiając, że zima nie będzie spokojna. Mało tego, Polonia znalazła się w strefie bezpośredniego zagrożenia spadkiem. Łaziszczanie przegrali z Unią Dąbrowa Górnicza 2:3, a Gwarek ze Szczakowianką Jaworzno 1:2. Gwarek prowadził do 80 minuty, tracąc w końcówce dwa gole. Szczególnie bolesna była strata drugiego, który padł w ostatniej minucie meczu, a jego strzelcem był były zawodnik Gwarka – Jakub Sewerin. Odmienne nastroje panują wśród kibiców ligi okręgowej. Burza Borowa Wieś wygrała czwarty mecz z rzędu, ze ścieżki zwycięstw nie zboczył też AKS Mikołów, który wygrywając 3:1 z Górnikiem Mysłowice, wykorzystał potknięcie rywali i został samodzielnym liderem rozgrywek. W klasie „A trzy zwycięstwa i dwie porażki, w klasie „B” komplet zwycięstw i fotel mistrza rundy jesiennej dla Fortuny Wyry, a w kasie „C” porażka LKS-u Bujaków.