Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 15:16
PRZECZYTAJ!

Co trzeba wiedzieć o wszywkach alkoholowych?

Alkoholizm to niezwykle ciężka i wyniszczająca choroba, która wymaga podjęcia odpowiedniego leczenia u specjalisty. Samodzielnie nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemem, dlatego niezwykle istotne jest zwrócenie się o pomoc. Najczęściej lekarze zalecają przeprowadzenie detoksu alkoholowego i zastosowanie wszywki alkoholowej oraz podjęcie terapii u psychologa. Połączenie wszystkich tych ścieżek leczenia daje nam większe szanse na wyzdrowienie! Czym jest detoks alkoholowy i jak przebiega? Co trzeba wiedzieć o wszywkach alkoholowych?
  • 20.02.2024 11:02
Co trzeba wiedzieć o wszywkach alkoholowych?

Detoks alkoholowy

Wiele osób zastanawia się nad tym, co to jest detoks alkoholowy. W tym przypadku pierwszym etapem jest diagnostyka, obejmujące między innymi badania krwi i testy medyczne. Mają one na celu określić poziom substancji toksycznych w organizmie pacjenta. Kolejnym krokiem jest wdrożenie środków farmakologicznych, które usuwają toksyny z organizmu, nawadniają go i niwelują przykre skutki zespołu abstynenckiego. Podawane są zatem leki nasenne lub uspokajające, dobrane przez specjalistę. Warto zauważyć, że leczenie uzależnień alkoholowych w Warszawie odbywa się z pomocą profesjonalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Lekarze i pielęgniarki cały czas dbają o to, aby pacjent czuł się komfortowo w procesie leczenia uzależnienia od alkoholu. Możemy liczyć nie tylko na pełną dyskrecję, lecz także bezpieczeństwo i skuteczne metody leczenia. 

Ostateczne rezultaty zależą w dużej mierze od pacjenta, gdyż to właśnie on musi chcieć wyjść na prostą i rozpocząć nowe życie, wolne od choroby. Z pewnością wsparcie rodziny i psychoterapeutów jest tutaj na wagę złota - zapewnia bowiem dodatkową motywację do podjęcia leczenia. 

Wszywka alkoholowa

Często stosowane są również wszywki alkoholowe, które działają w odstraszający sposób. Na czym to polega? Pacjent z wszywką esperal nie powinien zażywać alkoholu, gdyż w przeciwnym razie musi mieć na uwadze wystąpienie negatywnych skutków ubocznych. Nawet po zażyciu małej ilości trunku dochodzi do objawów takich jak dreszcze, gorączka, bóle głowy, nudności, wymioty, biegunka itp. Wszystko to ma zniechęcać osobę uzależnioną do sięgania po alkohol! Czy takie rozwiązanie jest skuteczne?

Dla wielu osób skuteczność działania esperalu jest kwestią dyskusyjną. Badania jasno wskazują, że esperal może pomagać w redukcji spożywania alkoholu i poprawie naszego stanu zdrowia, jednakże nie jest to gwarancja całkowitego wyleczenia z alkoholizmu. Zazwyczaj trzeba pamiętać także o długotrwałym programie terapeutycznym, obejmującym terapię farmakologiczną i behawioralną. Każdy, kto jest zainteresowany wszyciem esperalu, powinien skonsultować się z lekarzem i dokładnie omówić indywidualny plan leczenia.

Podsumowując, warto zauważyć, że leczenie alkoholizmu to złożony i długotrwały proces. Specjaliści wdrożyć mogą rozwiązania takie jak wszywka alkoholowa, odtruwanie alkoholowe i terapia u psychologa. Jak wiadomo, każdy pacjent jest inny i każdy wymaga indywidualnego podejścia. 

Artykuł sponsorowany