poniedziałek, 20 maja 2024 18:09

Tylko jeden punkt

Dla piłkarzy trzeciej ligi przyszedł koniec gier jesiennych. Po rozegraniu 19 spotkań pierwszej rundy i dwóch rundy wiosennej, mogą pomyśleć o odpoczynku. Nie dla wszystkich będzie to jednak czas spokojny. Z drużyn mikołowsko – rudzkich w lepszej sytuacji znajduje się Polonia Łaziska, która plasuje się na 12 miejscu z dorobkiem 27 punktów. Grunwald z 24 punktami sklasyfikowany został „pod kreską” na 16 miejscu, czyli spadkowym. W dole tabeli jest jednak ciasno i oba nasze zespoły nie są zagrożone degradacją.

Od 11 października Polonia nie wygrała meczu. Wydawało się, że sztuki tej dokona w ostatnim meczu roku 2014. Tym bardziej, że po 90 minutach prowadziła 1:0. Niestety, w doliczonym czasie gry piłka trafiła Mazura w rękę, sędzia podyktował „jedenastkę”, która obronił Franke, ale przy dobitce był już bezradny i bytomianie strzelili wyrównującego gola.

Halembianie swój ostatni mecz ligowy grali w Czarnowąsach. Pierwsza połowa w ich wykonaniu była mizerna i tylko nieudolności gospodarzy mogą zawdzięczać fakt, że przegrali ją 0:1. W drugiej było nieco lepiej, były sytuacje do wyrównania, ale nie miał kto postawić kropki nad „i”. Zrobili to w ostatnich minutach meczu miejscowi. Strzelili dwa gole i odprawili „zielonych” z niczym.

Polonia Łaziska Górne - Szombierki Bytom 1:1 (1:0)
Polonia: Franke - Mazurek, Nawrocki, Mazur, Gersok, Suchecki, Widuch, Rybak, Wawoczny (79 Krakowski), Paszek (89 Węglarz), Tyszczak (63 Jarnot).