Nasza Gazeta

Mikołowska Paczka – Miarka Miłości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział:: WYDARZENIA

Od początku grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Miarki w Mikołowie prowadzona była akcja "Mikołowska Paczka – Miarka Miłości". Za zgodą dyrektora szkoły mgr Ireny Radomskiej uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie wraz z dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie odwiedzali najstarszych mieszkańców Mikołowa. Kandydatów do świątecznej pomocy wskazali dzielnicowi poszczególnych dzielnic Mikołowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie oraz Stowarzyszenie „Anima Humana”. Każda klasa, pod bacznym okiem wychowawcy, przygotowała paczkę dla jednej potrzebującej osoby.

W sumie, uczniowie odwiedzili i obdarowali 15 mieszkańców Mikołowa. Gościli m.in. w Paniowach, Borowej Wsi, Wyrach, na Kamionce. Akcja miała na celu zapewnić osoby starsze, samotne o wsparciu i pamięci, trochę przyczynić się do ich radości, która nierzadka była okazywana ze łzami w oczach. Mamy nadzieję, że dzięki akcji zmieniło się też, w postrzeganie roli Policji, która udowodniła, że nie tylko jest od karania i dyscyplinowania, ale również doskonale wpisuje się w funkcję wspierającą społeczeństwo. Każda wizyta zmieniała uczestników akcji w innych ludzi.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Liceum również podejmiemy takie działanie, do którego zaprosi inne szkoły. Naprawdę warto. Ogromna rolą w przedsięwzięciu odegrali wychowawcy 15 oddziałów, którzy zmotywowali młodzież i sami włączyli się w akcję. Bez ich pomocy ta inicjatywa byłaby niemożliwa. Szczególne podziękowania należą się uczniom i ich rodzicom za dobre serca i przygotowanie przepięknych prezentów. Przekazujemy Wszystkim Państwu najlepsze życzenia od osób, które odwiedziliśmy oraz zapewnienia o ich modlitwie za wszystkich darczyńców.

Renata Czernecki

Czytany 910 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 grudzień 2017 12:44

Facebook

009776041
Twoje IP: 3.80.55.37
2019-01-16 13:55:49

Nasza Gazeta

EKO POWIAT

EKO POWIAT