Nasza Gazeta

Miarka Miłości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział:: WYDARZENIA

I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Miarki w Mikołowie wraz z Komendą Powiatową Policji w Mikołowie oraz Stowarzyszeniem „Anima Humana” organizują mikołowską paczkę – „Miarka Miłości”.

Mikołowscy dzielnicowi, po dokładnym rozpoznaniu potrzeb starszych osób w dzielnic miasta sporządzili listę osób, które są samotne i potrzebują wsparcia. Lista chętnych seniorów do wzięcia udziału w mikołowskiej paczce „Miarka Miłości" wraz z informacją o ich najważniejszych potrzebach, przekazana została szkole. Każda klasa zaopiekuje się i zrobi paczkę świąteczną jednej osobie. Następnie licealiści wraz z dzielnicowym lub wolontariuszem Stowarzyszenia zaniosą ją do osoby starszej, samotnej.

Mikołowska paczka „Miarka Miłości” kierowana jest do osób naprawdę potrzebujących i samotnych oraz do młodzieży, by to miała świadomość, że samotność i niedostatek jest obok nich, by za wzorem Policji, Stowarzyszenia byli czujni i nie przechodzili obojętnie obok nieszczęścia. Niedostatek, w którym znajduje się osoba starsza jest dla niej krępującym i trudnym tematem. Traktowany jest jak porażka. Dlatego nasza paczka jest bez zbędnych formalności i ma być radością dla osób starszych i samotnych.

Renata Czernecki

Czytany 612 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 listopad 2017 20:21

Nasza Gazeta

EKO POWIAT