Nasza Gazeta

1420 obiadów dla mikołowskich dzieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział:: WYDARZENIA
Od lewej: Aneta Palasz - koordynator ds. rozwoju fundacji, Sylwia Harazin - członek zarządu Fundacji Stonoga, Anna Korabik - członek zarządu firmy, Anna Kot - kierownik ds. marketingu firmy. Od lewej: Aneta Palasz - koordynator ds. rozwoju fundacji, Sylwia Harazin - członek zarządu Fundacji Stonoga, Anna Korabik - członek zarządu firmy, Anna Kot - kierownik ds. marketingu firmy.

Niesprawiedliwość, niedostatek, niepełnosprawność, choroba… Powodów, dla których wielu z nas otwiera się na innych, jest wiele, ale przede wszystkim jest to uświadomienie sobie, że żyją w naszej przestrzeni osoby, które potrzebują pomocy. Zauważenie czyichś potrzeb i chęć im zaradzenia wynika z chęci pomagania z jednej strony, z drugiej - ze świadomości, że każdy z nas może kiedyś być w potrzebie.

 

Firma Miconet Sp. z o.o. znana jest w Mikołowie od prawie 20 lat jako sprawdzony dostawca usług teleinformatycznych zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i biznesu. Dzięki niej wielu z nas ma dostęp do szybkiego internetu czy niezliczonych kanałów telewizyjnych. Od wielu lat z wielkim zaangażowaniem włącza się również w inicjatywy prospołeczne, wspierając finansowo instytucje działające na rzecz potrzebujących mieszkańców Mikołowa i nie tylko.

 

W tym roku postanowiła udzielić wsparcia Fundacji Stonoga, której podopiecznymi są rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne.

 

- Nasza firma od lat wspiera lokalne inicjatywy charytatywne. W tym roku zdecydowaliśmy się włączyć do projektu „Zjedz posiłek“, którego beneficjentami są uczniowie mikołowskich szkół - mówi Anna Korabik, członek zarządu Miconet Sp. z o.o. - To bardzo ważna i potrzebna akcja, dzięki której dzieci mają możliwość zjedzenia obiadu, który dla wielu z nich jest jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia. Cieszymy się, że dzieki Fundacji Stonoga możemy wziąć udział w tak cudownym i potrzebnym projekcie - dodaje pani Anna.

 

Zespół firmy Miconet tworzą osoby, które bardzo chętnie angażują się w różne programy i inicjatywy. - Co roku wspieramy mikołowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej
Pomocy. Współpracowaliśmy także z Fundacją Iskierka, która działa na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i ich rodzin - wymienia Anna Korabik. - Uważam, że firmy, takie jak nasza, działające na lokalnym rynku, szczególnie powinny wspierać działania społeczne. Jesteśmy firmą z Mikołowa, utożsamiamy się z tym miastem, a większość naszych pracowników to mikołowianie, dlatego bardzo zależy nam, aby włączać się w akcje na rzecz mieszkańców Mikołowa i okolicy.

 

Okres świąteczny dodatkowo sprzyja wszelkim inicjatywom, których celem jest zauważenie i wsparcie potrzebujących. Dlatego warto rozejrzeć się wokół i zwrócić szczególną uwagę na tych, którym żyje się trudniej, mają w święta pusty stół albo doskwiera im samotność. Czasem wystarczy dobre słowo i uśmiech, czasem pomoc w codziennych czynnościach, czasem wsparcie finansowe… Możliwości, aby pomagać, jest wiele, a firma Miconet stanowi doskonały wzór dla wszystkich, którzy chcą się angażować i być świadomymi obserwatorami życia.

 

- Firma Miconet odpowiedziała na potrzeby naszych podopiecznych. Dzięki niej udało nam się wesprzeć 12 dzieci z czterech mikołowskich szkół. Uczniowie ci od grudnia tego roku do czerwca 2019 będą mieli opłacone obiady - mówi Aneta Palasz, koordynator ds. rozwoju Fundacji Stonoga. - Dla nas jest to ogromna radość, że dzięki temu wsparciu możemy pomóc dzieciom, których trudna sytuacja materialna rodzin nie pozwala na zapewnienie im odpowiedniego wyżwienia. Jesteśmy wdzięczni za tę pomoc firmie Miconet i liczymy, że nasza współpraca będzie zawsze taka owocna.

 

tel. 32 779 77 77 | strona: multimetro.pl | fb: tel. 32 779 77 77
strona: multimetro.pl | fb: facebook.com/multimetropl

Czytany 770 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 grudzień 2018 11:45

Kontakt z redakcją

tel.: 32 209 18 18
kom.: 509 797 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na Facebooku

Licznik odwiedzin

011512915
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Obecny miesiąc
Ubiegły miesiąc
Razem
1767
5843
27021
115446
159478
11512915
Twoje IP: 18.232.55.175
2020-01-25 10:25:30