Nasza Gazeta

„Zbawcy”

Dział:: WYDARZENIA

Nie ma miesiąca, aby Rada Powiatu nie podjęła jakiejś wiekopomnej uchwały o kapitalnym znaczeniu dla regionu i Polski. Telewizja publiczna, reforma służby zdrowia, nazwy placów w Katowicach - to problemy, jakimi żyją nasi radni. Po ostatniej wpadce z terminowym dostarczeniem materiałów na sesję można się zastanowić, czy ta troska o losy świata nie dzieje się kosztem spraw powiatu?

Zakład Inżynierii Miejskiej w Mikołowie wystawia faktury za odbiór deszczówki. Na razie mają płacić przedsiębiorcy oraz starostwo powiatowe. Na liście klientów mogą się też znaleźć prywatni właściciele domów oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Burmistrz Stanisław Piechula zanim zdecyduje się na taki krok, powinien sobie przypomnieć los Piotra Koja, byłego prezydenta Bytomia, którego mieszkańcy odwołali w referendum, kiedy chciał wprowadzić opłaty od „deszczówki”.

Stan wojenny. Czołgi na ulicach. Dramat rodzin rozdzielonych drutami ośrodków internowania. Autor tego tekstu był za młody, aby trafić do „internatu” jak Piotr Siwek. Pamięta jednak czołgi na ulicy Chorzowskiej w Bytomiu, zmierzające nocą w kierunku Katowic. Jak się później okazało, jechały pod kopalnię „Wujek”.

Strona 1 z 142

Nasza Gazeta

EKO POWIAT