Nasza Gazeta

Jeszcze nigdy nie było tak wielkiego parcia na zmianę władz powiatu. Swoich kandydatów wystawia aż osiem ugrupowań. Rada Powiatu liczy 21 miejsc, o które bije się 193 kandydatów. Czy to niepospolite ruszenie wystarczy, aby oderwać od stołka starostę Henryka Jaroszka i jego ludzi?

Jeszcze nigdy batalia o najważniejszy urząd w Mikołowie nie była tak pasjonująca. Po raz pierwszy startuje kobieta. Powalczy z trzema mężczyznami, którzy byli albo są u mikołowskiej władzy. Będzie się działo, a druga tura wisi w powietrzu.

Do absurdu doszło podczas losowania numerów list do Rady Powiatu oraz Rad Miejskich i Gminnych. Logika nakazuje, aby każde ugrupowanie miało jeden numer, który będzie elementem identyfikacji wizualnej podczas kampanii. Okazuje się, że taki przywilej dotyczy tylko partii ogólnopolskich. Jak sobie wylosowali w Warszawie, tak mają wszędzie. PiS może strzelać w „dziesiątkę” na każdym poziomie samorządu, co pozwala prowadzić spójną kampanię wyborczą. Za to lokalnym ugrupowaniom rządzący zafundowali chaos.

Strona 1 z 173

Nasza Gazeta

EKO POWIAT